LV / Interesantas ziņas par visu pasaulē

Auto LED spuldžu veidi un to pielietojums

Kā priekšējās gaismas avots mūsdienu automašīnās tiek izmantotas kvēlspuldzes, ksenona un LED lampas. Visu veidu lukturi ir marķēti, un saskaņā ar šo marķējumu arī tiek izvēlētas spuldzes.

 

Visas automašīnu lampas iedala:

  

· pēc bāzes nosaukuma (H1, H3, H4... D1s, D2s, D2r... PSX24... HIR2, HB3/9005... W5w, T10, P21/5W...) 

· pēc tehnoloģijas (kvēlspuldze, LED, ksenons, halogēns, matrica, lāzers) 

· pēc krāsas (mērot kelvinos no 2500K līdz 30000K) 

· pēc pielietojuma (priekšējos lukturos, aizmugurējos lukturos, salona apgaismojumā, durvīs, bagāžniekā) 

· pēc funkcijas (apgaismojumam, signalizācijai) 

· pēc ražotāja (Philips, Osram, Dixel, MTF, Megapower, X-Bright) 

 

Kvēlspuldzes

Parastā lampa

Šīs lampas sastāv no spuldzes, kvēldiega un pamatnes. Šīs lampas var izmantot kā dienas gaitas lukturu gaismas avotu. Šīs lampas netiek izmantotas kā tuvās vai tālās gaismas avots. Bet tos izmanto salona, instrumentu paneļa apgaismošanai, izmanto lukturos un virzienrādītājos. 

 

Halogēna lampa

Halogēna lampai ir parastās lampas dizains. Bet tās iekšpusē ir īpaša gāze, kas satur broma un joda tvaikus (šos tvaikus sauc par halogēniem). Halogēni var ievērojami paaugstināt temperatūru volframa spolei, caur kuru plūst strāva. Halogēna lampa uzsilst līdz 3000 K. Šādas lampas ir daudz spilgtākas nekā parastās kvēlspuldzes. Šīm lampām marķējumā ir burts "H", piemēram, H1, HB4. 

 

Ksenona lampas

Ksenona lampas būtiski atšķiras no divām iepriekšējām. Tām nav kvēldiega, un gaismas avots tajos ir elektriskā loka. Ksenona lampa sastāv no spuldzes, kas izgatavota no kvarca stikla, un elektrodiem, kas izgatavoti no volframa. Kolbu piepilda ar ksenonu, pievienojot dzīvsudraba tvaikus. Pieliekot augstu spriegumu, veidojas elektriskā loka, tad galveno gaismas plūsmu veido dzīvsudraba tvaiki. Šādas lampas rada daudz spilgtāku gaismu nekā halogēna lampas. Ksenona lampas tiek apzīmētas ar burtu "D", piemēram, D3S, D3R. 

 LED spuldzes

Gaismas avots LED spuldzēs ir gaismas diožu spīdums. Šobrīd šīs lampas ir videi pašas draudzīgākās. Tomēr nesteidzieties tos iegādāties, lai nomainītu priekšējo lukturu halogēnās spuldzes. Parastais standarta priekšējais lukturis, kas paredzēts halogēna lampai, ir konfigurēts 

noteiktā veidā, lai veidotu gaismas staru. Šī konfigurācija paredz noteiktu kvēldiega novietojumu attiecībā pret reflektoru. Jebkuras LED lampas uzstādīšana var novest pie tā, ka jūs pastāvīgi apžilbināsiet pretimbraucošos, kā arī tos, kas pārvietojas jums priekšā. Dažas lampas principā var neļaut regulēt gaismas staru, gaisma no tiem izplatīsies visos virzienos, bez fokusa. LED lampu marķējums atbilst halogēnu lampu marķējumam.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/

Похожие новости

Pievienojieties tagad

  Яндекс.Метрика Top.Mail.Ru

Žurnālisti