LV / Interesantas ziņas par visu pasaulē

Ziņas par autoskolu: tiesības iegūt var arī Covid laikā

Vasara daudziem ir labvēlīgākais laiks, lai pievērstos tiesību iegūšanai - tiem, kas vēl mācās skolā vai universitātē, brīvi ir veseli 3 vasaras mēneši. Un kāpēc gan šajā brīvajā laikā starp pludmali, draugiem un atpūtu neieplānot arī vairākas stundas nedēļā apmācībām, kas beidzot ļaus sēsties pie auto stūres vai vadīt motorolleru? Šajā atpūtas režīmā būs vienkārši arī braukšanas nodarbības apmeklēt ik dienas. Tāpat arī tiem, kas vēlas iegūt A kategorijas tiesības vai aktuāla ir BE kategorija laiviņas pārvadāšanai, vasara ir īstais brīdis, lai piepildītu sapni. Presto autoskola Rīgā piedāvā teorijas nodarbības attālināti - tas nozīmē, ka vielu būs iespējams apgūt pie vislabākajiem pasniedzējiem no jebkuras vietas Latvijā.

Tiesa, ziņas par autoskolu nozari saistībā ar Covid pēdējos mēnešos nav bijušas tās iepriecinošākās, jo spēkā ir dažādi ierobežojumi, kas kavē apmācību procesu. Tomēr mācību process pamazām atjaunojas - arī Covid laikā var uzsākt mācības autoskolā. No pozitīvās puses vērtējot situāciju, iespējams ietaupīt gan laiku, gan naudu, jo nav jānokļūst līdz autoskolai klātienē, bet turpat ērti uz dīvāna var smelties vajadzīgās teorijas zināšanas mājas čībās vai sauļojoties piemājas dārziņā. Tas paver iespēju samazināt izdevumus par apmācību procesu (un apmācību laikā iegūt arī pievilcīgu iedegumu!).

Par iespēju atsākt apmeklēt braukšanas nodarbības un 1. palīdzības kursus, jāgaida tālākie valdības lēmumi - no 17. Maija atkal ir atjaunotas braukšanas nodarbības arī tiem, kas mācības uzsākuši pēc 2020. gada 20. decembra, taču tikai tādā gadījumā, ja autoskola spēj nodrošināt vajadzīgos drošības pasākumus.

Ziņas par autoskolu statistiku CSDD mājaslapā apliecina, ka Presto ieņem līdera pozīcijas teorijas eksāmenos - 98% Presto kursantu teorijas eksāmenu nokārto ar 1. reizi. Tas nozīmē, ka arī Tev provizoriski klāsies tik pat veiksmīgi! Tāpat tas nozīmē iespēju samazināt apmācību procesa izmaksas, jo nebūs jāpārmaksā par atkārtotu eksāmena nokārtošanu!

Cik ilgu laiku tas prasīs?

Valstī noteikto minimālo braukšanas nodarbību skaitu iespējams pieveikt vien 10 dienu laikā - 1 nodarbības garums Presto autoskolā ir 90 minūtes. Tie, kuriem nav pilnveidotas braukšanas iemaņas un nav iepriekšējas auto vadīšanas prakses, gan vajadzētu rēķināties ar vairāk nodarbībām - aptuveni noteikt vajadzīgo skaitu iespējams, pievienojot savam vecumam 10 nodarbības (ja, piemēram, ir 30 gadu, tad provizoriski būs vajadzīgas 40 nodarbības). B kategorijā, braucot 3/4 reizes nedēļā, tiesības kabatā būs 3 mēnešu laikā.

Lai arī ierasti ziņas par autoskolu darbības modeli apmācību procesu atveido kā visai ierobežotu - noteiktos laikos pie 1 un tā paša instruktora, Presto piedāvā modernāku un inovatīvāku pieeju. Autoskola sniedz iespēju braukt ik dienas, arī brīvdienās un svētku dienās - nodarbībām ērti var reģistrēties online grafikā. Šī pieeja dod iespēju braukšanas prasmes slīpēt daudz intensīvāk.

Kas var mācīties autoskolā?

Ziņas par autoskolu apliecina, ka Presto ir Latvijā lielākā autoskola ar plašāko filiāļu pārklājumu (120 filiāles 97 pilsētās un ciemos!). Un arī auditorija, kurai piedāvāt apmācību, ir daudz plašāka. Nodarbībām iespējams pieteikties latviešu, krievu un angļu valodās. Tā kā arī Latvijā ik gadu ierodas jauni studenti no ārzemēm, kā arī darba meklētāji iegūst vīzas un noslēdz līgumus ar vietējām kompānijām, tikai likumsakarīgi bijis paplašināt auditoriju. Daudziem ārzemniekiem ārpus Eiropas iegūtās vadītāja apliecības mūsu platuma grādos nav derīgas, tāpēc tiesības vai nu jāapmaina vai pat jākārto atkārtoti.

Ziņas par autoskolu un iedvesmas stāstus par autoskolā studējošajiem iespējams smelties Presto Youtube kanālā - te mācījusies gan Evelīna Pārkere, gan Singapūras Satīns stilīgie puiši. Savukārt 1 no lielākajiem pārsteigumiem starp kursantu pieredzes stāstiem ir 79 gadus vecā Irma, kas šajā cienījamajā vecumā Presto nokārtojusi tiesības - tas noteikti ir viens no tiem stāstiem, kas sasparoties ļauj ikvienam! Ja jau Irma varēja, tad varēsi arī Tu!

Cik maksā tiesības?

Liekas, katram ausīs reiz nonākušas kādas ziņas par autoskolu, un viena no tām noteikti saistās ar nostāstu, ka tiesības nav lēts prieks, tomēr - cik tad īsti tās maksā? 1 nodarbības cena (2x45 min) B kategorijā vidēji svārstās starp 25-35 EUR. Atšķirībā no pieredzes, uzcītības, gribasspēka, laika iespējām un attapības, tas var izmaksāt gan zem 1000 EUR, gan arī pacelties līdz pat 2000 EUR. Tomēr vidēji jārēķinās ar 1200-1400 EUR.

Veiksmes formula - lētāk un ātrāk?

Autoskolas veiksmes rādītājs ir arī katra kursanta individuālā veiksme. Šī iemesla dēļ Presto autoskola izveidojusi apmācību modeli, kas ļauj ne vien nodrošināt apmācību kvalitāti, bet arī iespēju vadītāja apliecību iegūt īsākā laika posmā, ietaupot līdzekļus.

No laika taupīšanas viedokļa raugoties, svarīgs aspekts ir varbūtības paaugstināšana CSDD eksāmenus nokārtot ar 1. piegājienu. Rindās uz eksāmenu dažkārt jāgaida pat vesels mēnesis, tāpēc pēc neveiksmīgas eksāmena nokārtošanas apmācību process var būtiski pagarināties. Protams, arī šeit ir savi triki, kā pamanīties “ielēkt” rindā pa vidu - ik dienas jāseko līdzi, vai neatbrīvojas kāds laiks un jābūt pietiekami naskam pirmajam rezervētu brīvo stundu.

Tomēr - kā praktiski autoskola veicina kursantu iespējas nokārtot eksāmenu ar 1. reizi? Pirmkārt, lai sagatavotos teorijas eksāmenam pēc iespējas veiksmīgāk, Presto mājas lapā iespējams regulāri pildīt CSDD eksāmenam pielīdzinātu izmēģinājuma testu, kurā sniegts detalizēts pareizās atbildes paskaidrojums. Tādā veidā autoskola gādā, lai neviens jautājums nepaliktu neizprasts. Pildot testu, iespējams piedalīties sacensībās un balvu izlozē - tas ir motivējošs faktors, lai eksāmenam trenētos biežāk un tādējādi vielu apgūtu labāk.

Otrkārt, braukšanas eksāmenu veiksmīgi nokārtot palīdz Presto nodrošinātā iespēja brīvi mainīt instruktorus un līdz ar to - arī automašīnas. Ja vadīšanas prasmēs nav novērojams progress, ļoti iespējams, tas nozīmē tikai vienu - jānomaina instruktors, jo šobrīd izmantotā pieeja nav efektīva. Tāpēc, ja kaut kas nesanāk, nevajag krist panikā, bet pierakstīties uz nodarbību pie cita instruktora, kura pasniegšanas veidu uztvert būs vieglāk!

CSDD eksāmenā katram izlozes kārtībā būs jābrauc ar 1 no 3 automašīnām: Golf 7, Audi A3 vai BMW. Atšķirības nav tikai vizuālas, bet arī tehniskas, lai automašīnu veiksmīgi ievietotu “garāžā” un korekti izpildītu “paralēlo parkošanos”. Audzēknis var būt perfekti apguvis šīs figūras sava instruktora vadībā, taču, ja nebūs zināšanu, kā to izdarīt ar citu automašīnas modeli, eksāmens turpat figūru laukumā arī noslēgsies, bez iespējas savas vadītāja prasmes parādīt īstajā satiksmē. Presto nodrošina iespēju braukt ar dažādām automašīnām, tādā veidā sagatavojot audzēkni pilnvērtīgāk gan tehniski, gan psiholoģiski.

Vasaras tiesības Tevi jau gaida!

Statistika parāda, ka iespējas iegūt vadītāja apliecību būtiski samazinās pēc 3 mēnešu perioda kopš apmācību uzsākšanas - tāpēc autoskola jo sevišķi pievērš uzmanību kursantu motivācijai un tās celšanai, lai iekļautos šajā laika posmā.

Un priekšā mums vēl ir skaista un Saules pielieta vasara - atliek vien spert pirmos soļus un jau līdz jūlijam teorētiskā daļa būs aiz muguras! Un, ja valdības lēmumi būs mums labvēlīgi, ar 1 vasaru pietiks, lai jau septembrī lepni ripotu ar savu automašīnu un pašam sēžot pie stūres aizbrauktu apskatīt skaisto Siguldas rudeni! Vai Tu jau sevi redzi sēžam pie stūres?

Paraksti līgumu online un pavisam drīz sāc teorijas apmācības presto.lv!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/

Похожие новости

Pievienojieties tagad

  Яндекс.Метрика Top.Mail.Ru

Žurnālisti